Poslanstvo društva je ponuditi svojim članom oziroma vsem udeležencem izletov in akcij varen in prijeten obisk gora in narave. Pri tem poskušamo izlete dopolniti z nasveti o varnosti pri gibanju članov in z možnostmi varovanja gorske narave, ki naj bo v veselje tudi našim zanamcem. Pri vodenju izletov društva je stalno vključenih veliko planinskih vodnikov (uradno vodnikov PZS) našega društva, za vse vrste zahtevnosti izletov in tur. Po potrebi društvo pri organizaciji in izvedbi aktivnosti sodeluje tudi z drugimi planinskimi in gorskimi vodniki, s poznavalci jamarstva in s strokovnimi delavci v zdravstvu. Društvo upravlja z Domom Čemšenik in zgledno skrbi za Bivak v Kočni.

Naziv:
Sedež:

Planinsko društvo Iskra Kranj
Ljubljanska c. 24a
4000 Kranj

znak
Društvena pisarna: Kranj (Labore), Iskra Invest, Ljubljanska c. 24a, vhod pri škofjeloškem vratarju (nasproti tovarne Sava, 1. nadstropje.
Uradne ure: ob sredah od 17.00 do 18.00

LOKACIJA

Kontakt: Olga Pavlin, tel.: 031 882 671
Miha Mrak, tel.: 064 126 877

Občni zbor je najvišji organ društva. Sestavljajo ga vsi redni in častni člani.

Upravni odbor:
  • Miha Mrak, predsednik